Telefonia satelitarna

Telefonia satelitarna zapewnia łączność głosową i przesyłanie danych w obu kierunkach z wykorzystaniem sztucznych satelitów Ziemi. Bezpośrednia łączność między urządzeniem końcowym, a więc telefonem oraz satelitą jest zapewniona drogą radiową. Tak więc połączenie może być nawiązane również na obszarach niepokrytych zasięgiem przez sieci telefonii komórkowej jak np. morza, pustynie. Satelita przekazuje dane do stacji naziemnych, gdzie są dalej przekazywane do innych sieci telefonicznych.

Telefon satelitarny daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje połączenia na całym świecie

Do niedawna panowało przekonanie, że telefonia satelitarna to technologia przeznaczona wyłącznie dla żołnierzy, marynarzy lub administracji państwowej. Dziś z technologii satelitarnej korzysta coraz więcej osób prywatnych, firm, biznesmenów i podróżników.

Telefon satelitarny wyglądem i funkcjonalnością niemal nie różni się od tradycyjnego telefonu komórkowego. Jego podstawową zaletą jest nieograniczony zasięg oraz niższe połączenia międzynarodowe niezależnie od lokalizacji.

Oferujemy telefony satelitarne oraz usługi telekomunikacyjne pre-paid oraz post-paid wszystkich sieci telefonii satelitarnej

Iridium to jedyna w pełni globalna sieć telefonii satelitarnej, której usługi dostępne dosłownie na całym świecie.

Thuraya zasięg sieci obejmuje większość Europy, Bliski Wschód, Afrykę Północną, Środkową i Wschodnią, Azję i Australię.

Inmarsat jest pionierem mobilnych systemów łączności satelitarnej od blisko 40 lat.

Globalstar dostarcza tanie usługi transmisji danych i głosu gdziekolwiek potrzebujesz.